+90 (212) 671 30 32
Sosyal Medya Hesaplarımız

Hakkımızda

Anasayfa » Hakkımızda
Hakkımızda

İDEAL-PAK OTOMATİK AMBALAJ MAKİNALARI SANAYİ A.Ş. Sektörün iyi yetişmiş AR-GE vizyonu olan girişimcileri tarafından 01 Mart 2011 tarihinde KOSGEB in girişimci desteğiyle İSTANBUL da kurulmuştur.

KOSGEB tarafından 2011 Yılında İstanbul’da kurulan en iyi girişimciler arasında gösterilen İDEAL-PAK A.Ş. 2016 yılında da TÜBİTAK tarafından Türkiye’nin yatırım yapılabilir en iyi firmaları arasında gösterilmiş BORSA İSTANBUL da tanıtımı yapılmıştır.

KURULUŞ AMACI; Türkiye’ de üretilmeyen makinaları imal ederek farklılaşmak, Avrupa standartlarında izlenebilir üretim yaparak Dünya markası olmaktır.

İDEAL-PAK A.Ş. Sektöründe Türkiye’de üretilen makinalarda  kalite ve verimliliği % 60-120 oranında artırmıştır.

9 yıllık geçmişinde kendi özgün tasarımıyla Türkiye’de üretilmeyen ihtiyaç duyulan 26 farklı makinayı imal etmiş, bunların 9 tanesini TÜBİTAK’a proje olarak sunmuş ve AR-GE olarak desteklenmeye uygun bulunmuş diğer 17 tanesi ise üretim süreci başlamadan satış sözleşmesi imzalandığı için devlet desteğine gerek duyulmadan ekonomiye kazandırılmıştır.

Desteklemeye uygun bulunan ve başarıyla faaliyete geçirilen projelerine, Türkiye’nin önde gelen Üniversitelerinde Gıda ve Makina Mühendisliğinde görev yapan Prof. Dr. Hocalarımızla çalışmalar yaparak SANAYİ-ÜNİVERSİTE iş birliğine katkı sağlamıştır.

İDEAL-PAK A.Ş. kısa geçmişine rağmen Gıda ve Medikal ürün imalat sektörünün en büyük firmaları tarafından tercih edilen bir firma konumuna gelmiştir. Kalitesiyle takdir edilmiştir.

“İdealinizdeki Makina, Sorunsuz Servis” sloganıyla yola çıkan İDEAL-PAK A.Ş. imalat kadar servisin de öneminin bilincinde olarak hizmet kalitesi ve güvenilirliğini müşteri memnuniyetini en üst seviyede tutarak gün geçtikçe daha da iyiye taşımaktadır. 01.01.2018 itibariyle ERP sistemine geçmiş teklif sürecinden satış sonrası hizmetlere kadar tüm süreçlerde otomatik veri sistemine dayalı anlık izlenebilirliği sağlayacak süreci yürütmektedir.

AR-GE Tasarım, Talaşlı İmalat, Elektrik Otomasyon, Yazılım ve Montaj dahil tüm üretim süreçlerini kendi bünyesinde bulunduran İDEAL-PAK A.Ş. ortaklar bünyesinde sıfırdan bir makinayı imal edebilecek düzeydedir. Dolayısıyla dışa bağımlılık minimum düzeydedir.

Sürekli AR-GE mantığıyla hareket etmekte her yıl 2-5 arasında yeni proje üretmektedir.

Müşteri odaklı tasarım yapan İDEAL-PAK A.Ş. müşterinin minimum maliyetle uzun raf ömrü olan şık dayanıklı paketlerle ürününü sunmasını hedeflemektedir. Sektörel bilgi birikimini müşterileriyle paylaşmakta hiçbir sakınca görmeyerek kronik bir çok sorunda müşterilerinin çözüm ortağı olmuştur, olmaya da devam etmektedir.

Ali Osman SEÇKİN
Yönetim Kurulu Başkanı